Placówka  „Niebieski Koralik” oferuje prywatną opiekę nad dziećmi w dwóch opcjach:

 • do ukończenia 3 roku życia w formie opiekuna dziennego
 • od 2,5 do 6 lat w przedszkolu

Podstawowym założeniem pracy opiekuna dziennego jest opieka nad dziećmi w kameralnych grupach – maksymalnie nad 5 dzieci, a w przypadku dziecka poniżej 1 roku życia liczba podopiecznych nie przekracza 3.

Dlaczego ta forma opiekuna dziennego jest lepsza niż żłobek?

 • Jakość sprawowanej opieki ulega zdecydowanemu podwyższeniu, ze względu na indywidualne podejście opiekuna do każdego dziecka i możliwość poświęcenia czasu dziecku w znacznie większym stopniu niż odbywa się to w typowych żłobkach prywatnych ( gdzie liczebność grup sięga 15) bądź publicznych (liczebność ponad 20 dzieci).
 • Istotna też jest niewielka rotacja wirusów i bakterii, przez co ryzyko zachorowań jest zdecydowanie niższe niż w przypadku żłobków lub klubów malucha.
 • Opiekun dzienny ma również kilka zadań do zrealizowania, odmiennych od typowych żłobków i klubów dziecięcych:
  • zagwarantowanie dziecku opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej,
  • prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych oraz edukacyjnych,
  • korzystanie ze wskazówek rodziców w sprawowaniu opieki nad dziećmi,
  • prowadzenie konsultacji dla rodziców w zakresie pracy z dziećmi.

Zajęcia, posiłki i drzemki dostosowujemy do potrzeb wynikających z wieku oraz indywidualnego rozwoju naszych Maluszków. Zaszczepiamy także nawyki higieniczne dbając o czyste ząbki i rączki.

Dzieci pod uważnym okiem i troskliwą opieką cioć spędzają radośnie czas na zabawach i nauce zgodnie z zajęciami przeznaczonymi dla właściwej grupy wiekowej. Wszystkie nasze działania mają u swoich podstaw podejście,  że w każdym dziecku drzemie duży potencjał Małego Twórcy i od odpowiedniego pokierowania przez opiekuna zależy rozwój tych umiejętności. Aby wydobyć to co najlepsze z naszych Maluchów proponujemy zajęcia, które pobudzają wszystkie sfery kreatywności dziecięcej.

Uczestnictwo dzieci w grupach żłobkowych umożliwia znacznie łatwiejszą adaptację i naturalne przejście dziecka do kolejnego etapu, jakim jest przedszkole.

W naszym przedszkolu  realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN i zgodnie z nim przygotowujemy naszych Milusińskich do rozpoczęcia nauki w szkole. Wiąże się to poprzez dobór odpowiednich zajęć ze wspieraniem rozwoju społecznego, emocjonalnego, fizycznego oraz intelektualnego, w takim stopniu, aby każde dziecko osiągnęło poziom gotowości do podjęcia nauki w szkole. Treści programowe, które będąc zabawą, jednocześnie dostarczają pakiet bodźców stymulujących różne obszary umysłu dziecka. Realizujemy także program zerówki, przygotowując dzieci do edukacji szkolnej.

Niebieski Koralik jest miejscem, gdzie zdajemy sobie sprawę, że warto uczyć się angielskiego od najmłodszych lat, wybraliśmy więc jedną z najskuteczniejszych metod, powszechnie znaną jako immersja (zanurzenie w języku). Wtedy nauka języka obcego przychodzi najłatwiej, staje się naturalnym elementem edukacji. Zajęcia są realizowane w formie zabawy, wykonywania codziennych czynności, zupełnie naturalnie, tak, aby obcując z lektorem przez minimum 4 godziny każdego dnia dzieci przyswajały nowe brzmienia i dźwięki. Po okresie obserwacji lektora, osłuchaniu się z językiem dzieci zaczynają nieświadomie go używać i na tym nam właśnie zależy. Tylko ta metoda nie nuży i nie męczy dziecka, ich uwaga dzieci nie jest poświęcona powtarzaniu słówek i zwrotów, Język obcy jest przyswajany bezwiednie.