Szanowni Rodzice!

Nazwa Niebieski Koralik nie powstała z przypadku… Symbolizuje szczęśliwe dzieciństwo z książką o pewnej Karolci, która znalazła niebieski koralik i uczyła się mądrze rozporządzać jego magicznymi właściwościami, aby rozsiewać dobro na świecie. Tego chciałabym, aby uczyły się Nasze dzieci.

Nazywam się Katarzyna Serwach i jestem osobą, która stworzyła krok po kroku miejsce dla dzieci, nie tylko swoich. Jestem także, a właściwie przede wszystkim mamą trójki dzieci, które na przestrzeni ostatnich kilku lat totalnie zmieniły moje życie i nasze żłobko-przedszkole jest niejako odpowiedzią na moje indywidualne poszukiwania idealnego miejsca, w którym byłyby szczęśliwe. Myślę, że udało mi się to aż z nawiązką i o tym słów kilka.

Długo szukałam zespołu, któremu bez wahania powierzyłabym opiekę nad moimi dziećmi (jeden z kryteriów w doborze osób do współpracy) i po dość długim czasie udało się stworzyć zespół idealny. Osoby  z którymi współpracuję tworzą grupę ludzi młodych i kierunkowo wykształconych, z ogromną pasją i cierpliwością do dzieci, ściśle ze sobą współpracujących, lubiących się nawzajem i mających nadrzędny cel – nauczyć mądrze rozporządzać właściwościami „Niebieskiego Koralika” nasze kochane dzieci…

Punkt przedszkolny istnieje od 2013 roku i jest kameralnym, międzynarodowym miejscem, gdzie dzieci poprzez beztroską zabawę chłoną elementy edukacji wytyczone przez MEN, kształtują swoje dobre maniery, rozbudzają ciekawość świata, otwierają swoją własną furtkę na świat.

Ucząc się języka angielskiego – ułatwiają swój start w dorosłość, włoskiego – nabierają łatwości w rozumieniu języków mu pokrewnych, uczą się wrażliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka, poznają kultury innych krajów, ludzi z całego świata.

Odkrywają pasję tworzenia maleńkich cudeniek z rzeczy nas otaczających na co dzień dzięki zajęciom Do It Yourself (DIY), czyli zrób to sam i są wysportowanymi małymi ludzikami, trenującymi pod fachowym okiem, szykującymi się w podróż do dorosłości. Takiego miejsca szukałam dla dzieci i z potrzeby chwili postanowiłam je sama stworzyć. Jeśli więc miałabym określić w kilku słowach czym jest nasza placówka to właśnie TYM jest Niebieski Koralik.

Spotkacie Państwo się u nas zawsze z szerokim uśmiechem i otwartością na wszelkie pomysły, które wywołają uśmiech na twarzach naszych dzieci.

Zatem… do zobaczenia u Nas!

Jestem przekonana, że ukształtujemy wielkie osobowości, które za kilka lat podbiją wielki świat…

 

Od stycznia 2018 roku dysponujemy drugą placówką – Aleje Jerozolimskie 168, serdecznie zapraszamy w odwiedziny!

150 metrów na przestrzeń dla żłobka i przedszkola, oraz ogromny 1000 metrowy plac zabaw.

 

Niebieski Koralik – ELITARNE MIEJSCE, gdzie dzieci:

 • rozpoczynają przygodę z językami obcymi,
 • poznają ludzi z całego świata i ich kultury,
 • w myśl zasady „czym skorupka za młodu…” poznają
  • tajniki savoir vivre’u,
  • teatr,
  • muzykę,
  • sport,
  • poczucie szeroko pojętej estetyki
 • dużo czytają,
 • przebywają w kameralnych grupach, co umożliwia zarówno indywidualizację pracy jak również kontakt z rówieśnikami. Małe grupy są także czynnikiem ograniczającym rozprzestrzenianie się infekcji.